Stéphane Regnault

Stéphane Regnault představil svá první vína v roce 2018. Jednalo se o vína tzv. single vineyard cuvées z prvotřídního terroir v Oger a Le Mesnil. Tato vína  jsou výsledkem více než deseti let úvah, zkušeností a zkoušek. Stéphane se do Les Mesnil vrátil v roce 2007 poté, co krátce pracoval jako sommelier v Londýně, nicméně svou původní profesí je letecký inženýr. Krátce po svém návratu, inspirován a ovlivněn dalšími mladými vinaři, se rozhodl upustit od používání herbicidů a postupně přešel na organický způsob vinohradničení.

Doména dnes zahrnuje čtyři hektary osázené odrůdou Chardonnay, rozdělené rovným dílem mezi legendární křídové terroiry v Grand Cru vesnicích Oger a Le Mesnil. Většina vinic je stará 40 až 60 let a pro svá cuvée si Stéphane vybral tři parcely: Chemin de Flavigny v Oger, Moulin na hranici mezi Oger a Le Mesnil a Hautes-Mottes v Le Mesnil. Tato tzv. single vineyard cuvée v sobě zrcadlí individuální výraz každé vinice. Navíc se jedná o tzv. vína multiročníková (solera), která odkazují na původní tradici, jež se v Champagni používala již od konce 17. století. Každá parcela je vinifikována obdobným způsobem – ⅔ vína jsou školena v nerezových tancích a ⅓ v použitých dubových sudech. Malolaktika není ani blokována ani podporována. Stéphane nechává každé víno rok co rok nabrat svůj rytmus a teprve pak se rozhodne, kdy bude ten správný okamžik pro zcelování.

Stéphane je také vášnivým jazzovým saxofonistou a svá tři cuvée pojmenoval podle jazzových modů, který mu každé víno připomíná.

337A4673

1610
2420116102420

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem