Stéphane Regnault

Stéphane Regnault představil svá první vína v roce 2018. Jednalo se o vína tzv. single vineyard cuvées z prvotřídního terroir v Oger a Le Mesnil. Tato vína  jsou výsledkem více než deseti let úvah, zkušeností a zkoušek. Stéphane se do Les Mesnil vrátil v roce 2007 poté, co krátce pracoval jako sommelier v Londýně, nicméně svou původní profesí je letecký inženýr. Krátce po svém návratu, inspirován a ovlivněn dalšími mladými vinaři, se rozhodl upustit od používání herbicidů a postupně přešel na organický způsob vinohradničení.

Doména dnes zahrnuje čtyři hektary osázené odrůdou Chardonnay, rozdělené rovným dílem mezi legendární křídové terroiry v Grand Cru vesnicích Oger a Le Mesnil. Většina vinic je stará 40 až 60 let a pro svá cuvée si Stéphane vybral tři parcely: Chemin de Flavigny v Oger, Moulin na hranici mezi Oger a Le Mesnil a Hautes-Mottes v Le Mesnil. Tato tzv. single vineyard cuvée v sobě zrcadlí individuální výraz každé vinice. Navíc se jedná o tzv. vína multiročníková (solera), která odkazují na původní tradici, jež se v Champagni používala již od konce 17. století. Každá parcela je vinifikována obdobným způsobem – ⅔ vína jsou školena v nerezových tancích a ⅓ v použitých dubových sudech. Malolaktika není ani blokována ani podporována. Stéphane nechává každé víno rok co rok nabrat svůj rytmus a teprve pak se rozhodne, kdy bude ten správný okamžik pro zcelování.

Stéphane je také vášnivým jazzovým saxofonistou a svá tři cuvée pojmenoval podle jazzových modů, který mu každé víno připomíná.

337A4673

Žádné produkty od výrobce Stéphane Regnault nebyly nalezeny....

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.