Novinka Efekt lupa
 

Degustace Champagne Alexis

Neohodnoceno
 

Degustace nového butikového vinařství v portfoliu Champagnier proběhne 25.04. od 19h v AUTENTISTA wine & champagne bar. Pouze 12 míst. Jako způsob dopravy uveďte DEGUSTACE.

Dostupnost Vyprodáno
1 200 Kč
Kód produktu 1161
Kategorie Degustace
Položka byla vyprodána...
 

Vinařství Champagne Alexis se nachází ve vesnici Troissy na levém břehu Marny (Valée de la Marne). Alexis Leconte naplno převzal otěže rodinného vinařství Champagne Xavier Leconte v roce 2013 a stal se tak již šestou generací vinařů této domény (založena roku 1870). Sám ale cítil, že by chtěl champagne dělat více po svém, a tak nedlouho po převzetí rodinného podniku založil vlastní značku Champagne Alexis. Po mamince zdědil 70 arů vinic, které převedl na organický způsob zemědělství v kombinaci s některými biodynamickými postupy. Lunárním kalendářem se řídil již jeho dědeček Aimé, na jehož odkaz Alexis navázal. 

Filosofie Champagne Alexis jsou tzv. single vineyard champagnes. Pro Alexis je champagne v první řadě především víno a teprve až pak champagne. Víno fermentuje spontánně v amforách a dubových sudech.

Během degustace ochutnáte následující vína:

Totem Brut - 70% Meunier 20% Pinot Noir, 10% Chardonnay
Arietis Brut Nature - 100% Meunier
Aria Brut Nature - 100% Chardonnay
Ageius 2017 Aÿ Grand Cru Extra Brut - 100% Pinot noir
Troissy Blanc 2018
Troissy Rouge 2019

Degustace nového butikového vinařství v portfoliu Champagnier proběhne 25.4. od 19h v AUTENTISTA wine & champagne bar, Řetězová 10, Praha 1. Pouze 12 míst. Jako způsob dopravy uveďte DEGUSTACE.

Degustací Vás provede Antonín Suchánek, zakladatel Champagnier,cz a spolumajitel AUTENTISTA wine & champagne bar.