Jacques Lassaigne

Preciznost. Toto slovo nejlépe označuje osobnost Emmanuela Lassaigne, který vinaří ve zcela unikátní oblasti Montgueux, což je vlastně takový kopec, jen nepartně vzdálený od nádherného města Troyes. Naleznete zde nejstarší křídové podloží v celé oblasti Champagne. Když k tomu přidáme ještě perfektní expozici vinic, odrůdu Chardonnay a skutečnost, že se celá oblast nachází 130 km jižně od Remeše, můžeme očekávat opravdu famózní a unikátní vína.

Emmanuel obhospodařuje celkem 4,7 ha vinic a ve svém přístupu je zcela ojedinělý. Vína nechává spontánně fermentovat v tancích a dubových sudech, síru přidává pouze po lisování a všechny lahve odstřeluje ručně. V tomto oboru dosáhl naprostého mistrovství, neboť lahve nemusí po odstřelení dolévat. Nepřidává tedy ani žádný dozážní cukr. Jeho Millésime 2007 je dle našeho názoru jedno z nejlepších Blanc de Blancs vůbec a podobný aromatický profil jsme nenašli nikde jinde. Emmanuel v sobě nezapře umělecké sklony. Design jeho lahví je dotažen do nejjemnějších detailů. Zajímá se o hudbu, divadlo a umění celkově. Vzhledem k jeho omezené produkci je velmi těžké se k některým vínům vůbec dostat. Pokud se zde nějaké objeví, rozhodně neváhejte!

Máte zájem o vína od Jacques Lassaigne? Neváhejte nás kontaktova na info@champagnier.cz

coteauxchampenoislassaigne_pic

 
2900
2901129002901
   
 • Jacques Lassaigne Millésime 2007 Kód: 97
  Jacques Lassaigne - Millésime 2007
  Vyprodáno

  Jedno z nejlepších Chardonnay, které jsme měli možnost ochutnat. Zcela unikátní projev ve stylu Le Mesnil. Plné, dlouhé a minerální.


  2 900 Kč
  Značka: Jacques Lassaigne

Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.