Degustace Domaine Labet

Neohodnoceno
 

Degustace unikátních vín od Domaine Labet proběhne v sobotu 12.11. od 19h v AUTENTISTA wine & champagne bar. Pouze 12 míst. Jako způsob dopravy uveďte DEGUSTACE.

Dostupnost Vyprodáno
1 500 Kč
Kód produktu 1089
Kategorie Degustace
Položka byla vyprodána...
 

Rodinný podnik Labetových obhospodařuje zhruba 12 hektarů vinic, přes třetina z nich je s keři ve stáři 60+ let, některé ještě mnohem starší. Rodina si zakládá na tom, že nejde o klony ale vinice udržované pomocí „sélection massal“. Výraznější než Savagnin je v těchto místech zastoupeno Chardonnay a platí to i pro ně (v bílých v poměru 3:1, mají i něco modrých odrůd). Od sedmdesátých let minulého století se snaží vinice obhospodařovat plně organicky, s přípravky jen na přírodní bázi.
Současná generace, Julien Labet, v rodinném podniku pracuje již zcela samostatně společně se sestrou Charline, taktéž vystudovanou vinařkou, a bratrem Romainem. Vinice dotáhli do certifikované organiky v roce 2010. Domaine Labet jako jedna z prvních začala připravovat nejen tradiční oxidativní jurská vína, ale i chardonnay burgundskými postupy. S jejich víny se můžete setkat kupříkladu v kodaňské Nomě. V současné době patří vína od Juliena Labeta k tomu nejlepšímu, co lze v regionu Jura nalézt.

Vína Juliena Labeta z jurského Rotalier patří ke špičce naturální vinné scény a jsou každoročně rezervována pouze pro nejvyšší gastronomii. Degustace je tak jedinou možností, jak se s nimi seznámit v širším kontextu.

Během večera ochutnáme následující vína:

Pinot noir Les Varrons 2020
Gamay La Reine 2020
Gamay La Reine 2018
Chardonnay En Chalasse 2019
Chardonnay Lias 2019
Chardonnay Les Champs Rouges 2019
Chardonnay La Reine 2019
Cuvée La Garde 2019 (Chardonnay/Savagnin)

Degustací Vás provede Antonín Suchánek, majitel Champagnier s.r.o. a spolumajitel AUTENTISTA wine & champagne baru.

Degustace unikátních vín od Domaine Labet proběhne v sobotu 12.11. od 19h v AUTENTISTA wine & champagne bar. Pouze 12 míst. Jako způsob dopravy uveďte DEGUSTACE.