• 1 z 2
 

Degustace Champagne Ulysse Collin

Neohodnoceno
 

Degustace portfolia jednoho z nejdiskutovanějších vinařů současné Champagne proběhne 16.12. od 19:00 v baru Autentista wine & champagne bar, Řetězová 10, Praha 1.
Počet účastníků je omezen na 12 hostů.

Jako způsob dopravy zvolte DEGUSTACE. 

Degustací Vás provede Antonín Suchánek, zakladatel společnosti Chapagnier a festivalů Praha pije víno a La Bouteille de Champagne a majitel baru Autentista wine & champagne bar.

Dostupnost Vyprodáno
3 000 Kč
Kód produktu 901
Kategorie Degustace
Položka byla vyprodána...
 

Olivier Collin začal v Congy vinařit tak, že v roce 2003 obnovil 4,5 ha vinic, které jeho rodina pronajímala. Koupil si starý traktor, pluhy a začal kultivovat zemi. Jeho vize jsou tzv. single vineyard champagnes, vína pouze z jedné vinice. Na vinici je šetrný, nepoužívá systémové postřiky a dbá na zachování mikroorganismů v půdě, všechna svá vína fermentuje alkoholicky i malolakticky spontánně v 220l dubových sudech, nefiltruje je ani nečiří. Dosage drží na hranici Extra Brut nebo ji nepřidává. Terroir Coteaux de Petit Morin je zcela unikátní, neboť v křídovém masívu se skrývají uhlíkaté formy pazourku a onyxu. Toto podloží je zcela ojedinělé v celé Champagni. Dnes Olivier obhospodařuje 8,75 ha vinic, roční produkce ale činí pouze 50 000 lahví. I když toto číslo není v kontextu ostatních výrobců v Champagni nikterak veliké, Olivier se tímto stává největším producentem single vineyard champagnes (šampaňských vín pouze z jedné vinice). 

Vinařství Ulysse Collin produkuje autentická, jednoodrůdová vína, která jsou zastoupena jen v těch nejlepších podnicích světa. Pokud bychom měli měli vybrat slova, která ho nejvíce charakterizují, tak jsou to preciznost, soustředěnost a obrovský smysl pro detail. Olivierova vína jsou neuvěřitelně harmonická, charakterní a věrně v sobě odrážejí vinice, ze které pocházejí. Jsou tak charakteristická, že si je nespletete s ničím jiným. V současné jsou vína od Ulysse Collin tím nejvyhledávanějším, co může region Champagne nabídnout.

Degustovaná vína:
Les Piérriéres Blanc de Blancs Extra Brut R16 (zrání 48 měsíců)
Les Maillons Blanc de Noirs Extra Brut R18
Les Maillons Rosé de Saignée Extra Brut R18
Le Jardin d'Ulysse Extra Brut R16
Les Enfers Blanc de Blancs Extra Brut R16 (zrání 60 měsíců)
Les Roises Blanc de Blancs Extra Brut R16 (zrání 60 měsíců)

Jako způsob dopravy zvolte DEGUSTACE.