Degustace Champagne Ulysse Collin Vol. 2

Neohodnoceno
 

Degustace kompletního portfolia jednoho z nejdiskutovanějších vinařů současné Champagne proběhne 13.12. od 19:00 v baru L'Fleur, V Kolkovně 5, Praha 1.
Počet účastníků je omezen na 12 hostů.

Jako způsob dopravy zvolte DEGUSTACE. 

Degustací Vás provede Antonín Suchánek, zakladatel společnosti Chapagnier a festivalů Praha pije víno a La Bouteille de Champagne.

Dostupnost Vyprodáno
1 290 Kč
Kód produktu 902
Kategorie Degustace
Položka byla vyprodána...
 

Olivier Collin začal v Congy vinařit tak, že v roce 2003 obnovil 4,5 ha vinic, které jeho rodina pronajímala. Koupil si starý traktor, pluhy a začal kultivovat zemi. Poté zakoupil použité burgundské sudy a odebral se na stáž k Anselmovi Selossovi do Avize. Jeho vize jsou tzv. single vineyard champagnes, vína pouze z jedné vinice. Na vinici je šetrný, nepoužívá systémové postřiky a dbá na zachování mikroorganismů v půdě, všechna svá vína fermentuje alkoholicky i malolakticky spontánně v 220l dubových sudech, nefiltruje je ani nečiří. Dosage drží na hranici Extra Brut nebo ji nepřidává. Terroir Coteaux de Petit Morin je zcela unikátní, neboť v křídovém masívu se skrývají uhlíkaté formy pazourku a onyxu. Toto podloží je zcela ojedinělé v celé Champagni. Dnes Olivier obhospodařuje 8,75 ha vinic, roční produkce ale činí pouze 50 000 lahví. I když toto číslo není v kontextu ostatních výrobců v Champagni nikterak veliké, Olivier se tímto stává největším producentem single vineyard champagnes (šampaňských vín pouze z jedné vinice). 

Vinařství Ulysse Collin produkuje autentická, jednoodrůdová vína, která jsou zastoupena jen v těch nejlepších podnicích světa. Pokud bychom měli měli vybrat slova, která ho nejvíce charakterizují, tak jsou to preciznost, soustředěnost a obrovský smysl pro detail. Olivierova vína jsou neuvěřitelně harmonická, charakterní a věrně v sobě odrážejí vinice, ze které pocházejí. Jsou tak charakteristická, že si je nespletete s ničím jiným. V současné jsou vína od Ulysse Collin tím nejvyhledávanějším, co může region Champagne nabídnout.

Degustovaná vína:
Les Piérriéres Blanc de Blancs Extra Brut
Les Maillons Blanc de Noirs Extra Brut
Les Maillons Rosé de Saignée Extra Brut
Les Roises Blanc de Blancs Extra Brut
Les Enfers Blanc de Blancs Extra Brut

Jako způsob dopravy zvolte DEGUSTACE. Platba možná pouze převodem na účet.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.